Telliskivi loomelinnaku Vaba Lava ootab 6. mail naisi suurseminarile “Mehe sügavam tõde”, kus mehed räägivad naistest ja endast, julgedes võtta vastutust ja olla ise. Otse ja ausalt avavad nad sadade naiste ees oma rolle abikaasade, isade ja poegadena.

Restoranide omanik ja Raadio 2 saatejuht Rain Tunger teab, et füüsilisest kohalolust, lastega tegelemisest ja finantstoest lähisuhtes lõpuks ikkagi ei piisa. Hoopis rohkem loeb empaatia ja kaaslasele antud võimalus olla see, kes ta on. Ometi pole Tunger seda kõike kogu aeg teadnud.

“Ma olen jõudnud hästi olulise murranguni iseenda sees – et mida tähendab olla ühenduses ja kohal enda naise jaoks. Oli erinevaid olukordi, kus justkui mu elukaaslane vajas minu toetust. Ja see tekitas minus arusaamatust, et kuidas ma siis ei ole toetav,” räägib Tunger enda minevikust, kui ta veel ei adunud lähisuhte molekulaartasandit.

“Olla tema jaoks kohal, märgata teda ja lubada tal olla täpselt selline, nagu ta on,” jutustab Tunger võlgu jäädud vajaduste settekihist, mille mees alles siis läbi hammustas, kui kurbus ta elukaaslase juba endasse mässinud oli. “Küsisin, et kallis, ma märkan, et sinus on raske tunne.”

Nad lahkasid seepeale teemat. Söögilaua taga. Ja Tunger, kes proovis vestluses täielikult kohal olla, koges esmakordselt elus empaatiat – emotsioonikeele grammatikamaagiat.

“Kallis, aga mis on see, mida sa praegu kõige rohkem vajad?” küsis Tunger enda naiselt ja nägi vastuseks liustiku totaalset sulamist.

“See muutus, mis nii väliselt kui sisemuses toimus, oli midagi nii võrratut, et me peaaegu mõlemad hakkasime lihtsalt nutma, sest me saime aru, et me mõlemad oleme teineteise jaoks kõige olulisemad. Ja et selline ongi see toetus, mida me teineteiselt tegelikult ootame,” räägib Tunger.

“Mehe sügavam tõde” on järg eelmise aasta sügisel toimunud üliedukale meestele suunatud avalikule arutelule “Vaba mehe tee”. Kuna naiste huvi seminari vastu oli juba siis väga suur, otsustati korraldada suurseminar meestelt naistele. Esinema on kutsutud vaid need mehed, kes julgevad olla avatud ja ausad iseenda tõdedega, mis on saavutatud isiklikult kogetud rõõmude ja valude kaudu.

Meeste sügavamat tõde aitavad nähtavale tuua: 

  • Dave Benton – 2001. aasta eurolaulu võitja ja reikimeister.
  • Alar Ojastu – koolitaja, kelle peamine fookus on inimese arengul organisatsioonis. Ta on litsentseeritud teadvelolekuõpetaja ning käsitleb sügavuti stressi-, tööõnne- ja meeskonnateemasid.
  • Kaido Pajumaa – Motivaatori juhtide ja meeskondade koolitaja, meditatsioonide ja jooga praktiseerija.
  • Rain Tunger – mitmete restoranide osanik, Raadio 2 saatejuht, šamaanipraktikate austaja ja mediteerija.
  • Ville Jehe – üks Delfi asutajatest ja loomemajanduse arendaja, Eesti Arengufondi nõukogu esimees, ettevõtja, koolitaja ja vägagi tasakaalus mees.
  • Raivo Juhanson – ettevõtja, jooga- ja meditatsiooniõpetaja ning enesearengunõustaja.
  • Tiit Trofimov – sisekujundaja, ettevõtja, Osho meditatsioonide juht, joogaõpetaja ja sidekoemassaaži terapeut.

Piletid on müügil SIIN!